پایان دنیا

21 دسامبر 2012 یعنی همین جمعه که داره میاد.1دی1391 ، به روایتی دنیا به آخر می رسه .

چه تصوری از پایان دنیا می تونه وجودداشته باشه وقتی که هیچ تصوری از آغازش موجود نیست .آیا جز اینه که بشر هیچ زمان دقیقی از آغاز آفرینش نداره ! همه تحقیقات دانشمندان هم با توجه به شواهد و یافته های علمی بعد از پیدایش بوده که تازه اون هم بر اساس دانش هم اکنون اون هاست و شاید در سال های آتی دستخوش تغییر بشه .البته تصور من از این نوشته زیر سوال بردن تحقیقات نبوده و نیست.

چون اصلا من در جایگاهی نیستم که بتونم تئوری علمی رو ثابت یا رد کنم. هدف من نشون گرفتن هسته مرکزی این تفکره .اینکه فکر کنیم اونقدر آگاهی پیدا کردیم ، اوقدر عالم شدیم که می تونیم پایان دنیا رو پیش بینی کنیم. به نظر من این مساله کذب محضه .زندگی اصلا آغاز و پایانی نداره .بلکه فقط تصویر ذهنی ما اززندگیه که آغاز و پایانه پذیره وگرنه روح جاودانه است .البته همه این چیزایی که گفتم فکر منه و لزوما درست نیست و پایه واساس علمی هم نداره.

فقط می خواستم از این بحث به اینجا برسم که یک لحظه یه چیزی رو تو زندگی حذفش کنید و اون بعد زمانه.فرض کنید جاودانه اید.به محض اینکه فرض رو بر این بگذارید می بینید دیدگاهتون نسبت به زندگی کاملا تغییر می کنه .اونجاست که علایق فطری خودش رو نشون می ده .اینکه چقدر خسته کننده است یه عالمه پول داشته باشی ، همه جای دنیارو هم گشته باشی ، هر کسی رو که خواستی به دست آورده باشی .

شهرت ، پول ، قدرت ، تحصیلات کاذب ، روابط جنسی نامحدود و هزاران چیز جذاب دیگه یکهو رنگ می بازه . چون لذت حاصل از همه این ها بسته به بعد زمان داره و خارج از اون مستدام نیست. اون موقع است که فطریات رشد می کنه .نیاز به محبت ، نیاز به عشق ،نیاز به همدم ،کمک به همنوع و حتی نیاز جنسی این انرژی عظیم انسانی جهانی هم توجایگاه متعالی خودش متجلی می شه .اون موقع است که قیامتی به پا می شه از جنس نور و یقین .آرامش و شادی وصف ناپذیری وجود تک تک انسان ها رو در بر می گیره و انسان از پس این همه درد طعم شیرین اختیار رو می چشه ، اختیاری که به خاطرش هبوط کرده و بابتش این همه درد کشیده ، حالا اینجا موجب رستگاری می شه و لذت وصل .

/ 0 نظر / 22 بازدید