دنیای مجازی

حدود یه هفته می شه که از دنیای مجازی خدا حافظی کرده ام البته نه به طور کامل، که اینجا هست. منظورم چت روم و شبکه های اجتماعیه. تنهایی شدیدتری رو احساس می کنم، ولی خب یه تجربه جالبه.

دنیای مجازی، جایی که با آدم هایی که خیلی وقت ها نمی شناسی و یا حتی در جاهای مختلف دنیا هستند با زمان های مختلف ارتباط داری، باهاشون نزدیک می شی، بهشون علاقه مند می شی، از خیلی از حرفاشون حرصت می گیره و از خیلی هاشون هم خوشت می آد.

الان که تو این دنیای مجازی نیستم آیا اون آدما هم نیستند؟ آیا دیگه رفتارهاشون رو تکرار نمی کنند؟ دیگه هیچ حرفی نمی زنند؟ یا اینکه نه زندگی تو دنیای مجازی همچنان برقراره؟

آره مسلما همه هستند، همه دوستان، آشنایان و زندگی مجازی همچنان ادامه داره بدون تو، حرف های تو، حضور مجازی تو .. قطعا هیچی کم نشده این وسط .شاید یه وقتایی یه چند تایی از دوستات دلشون تنگ شه و یه یادی تو دنیای واقعی ازت بکنند شاید هم نه، شایدم تو هر از چند گاهی تو دنیایی واقعی باهاشون بری بیرون. ولی تو همچنان هستی فقط از اون دنیای مجازی اومدی بیرون و داری تو دنیای واقعی زندگیتو ادامه می دی.

این تجربه برای یه آدم مثل من که به زندگی مجازی عادت کرده یه جورایی مثل مرگ می مونه انگاری که با هیچ کَس در ارتباط نیستی و هیچکسی رو نداشته و نداری. 

حالا یه مشابه سازی بین دنیای واقعی و مجازی داشته باشیم. اگه دقت کنیم دنیای واقعی هم همین خاصیت رو داره : همه هستیم، زندگی می کنیم، به هم علاقه مند می شیم، از هم دل می کنیم، از دست هم عصبانی می شیم یا خوشحال. این جریانات هست چه باشیم چه نباشیم. منظور این نیست که خوب زندگی نکنیم یا افسرده باشیم بلکه منظور اینه که بدونیم اون چیزیکه تو وجود ما هست و مستدامه به نظر اون چیزی نیست که هممون می بینیم و به عنوان شخصیت منحصر به فرد هر کَس می شناسیمش، یه چیزی فرای اینهاست. وجودیِ که با مرگ هم هست، فقط دیگه تو این دنیای واقعی نیست و شاید تو یه دنیای حقیقی دیگه داره واسه خودش زندگیشو می کنه و یاد کردن شب جمعه ها هم هیچ دخل و تصرفی تو زندگی حقیقی اون وجود نداره، چون یه وجود تماماً هستِ و بی نیاز.

/ 2 نظر / 18 بازدید
نرجس

سلام بانو همیشه همین طوره اگه نباشی زندگی بدون تو هم ادامه داره خیلی جا ها عضو میشیم صمیمی میشیم دل می کنیم و میریم و میرن حتی اونایی که ازشون رد شدیم به نظر من دنیای واقی دوستی هاش چقد ارزشمندن که مجازی باشه تو دنیای واقعی پسر عمو و دختر عموم و کلا فامیلت می بیننت نمی شناسنت ولی تو دنیای مجازی از صبح تا شب قربون صدقه هم میرن مردم به نقابها عادت کردن

سورملينا

حالا چرا خداحافظي كردي؟