قدرت فکر

کتاب های زیادی راجع به قدرت فکر و ذهن نوشته شده، اوایل فقط این کتاب ها رو می خوندم و می گفتم چه جالب. بعدها تجربشون کردم تجربیاتی که بعضا بدجور تو گوشت و پوست و استخونم فرو رفت. الان دیگه می ترسم، آره از فکر می ترسم. از این موجود موذی که وقت و بی وقت به دنیای ذهنم سر می زنه و توش شناور می شه از این ور به اون ور و حال من که به این موج بسته است. اینکه این موجود موذی بخواد منو هر دم اینور و اونور بکشونه، راست یا چپ شایدم مستقیم.

و این حال خیلی حال بدیه اینکه خوب بودن و بد بودنش بسته باشه به یه وجود دیگه، چیزی که شاید حتی به خودی خود هست هم نباشه ولی یکجورایی موجودیت تو رو زیر سوال می بره چون همه نوساناتت وابسته بهشه.

و قضیه به همینجا ختم نمی شه و به این سادگی ها نیست. این فکر شاید بعضی وقت ها پاشو از گلیم خودش درازتر هم می کنه یعنی اونقدر قدرتمند می شه که روی دیگران هم تاثیر می گذاره. این رو من به عینه تجربه کرده ام هم از جانب خودم نسبت به کَسی هم از جانب کَسی نسبت به خودم.

حتی به نظرم چشم زدن هم یکجورایی به همین مساله بر می گرده و یا اینکه زنگ می زنیم به دوستی و اون هم می گه اِ .. من الان داشتم به تو فکر می کردم. باور کنیم که فکر انرژی قوی داره اونقدر که تو خیلی مواقع شاید بتونه آسیب بزنه، به خودمون یا ، زندگی کَسی.

و این دیگه خیلی وحشتناکه اینکه با فکرت موجب از هم پاشیده شدن زندگی کَسی بشی یا کَسی رو به انحراف بکشی، البته شاید این کَس خودت باشی. پس فکر نکنیم آدم های خیلی خوبی هستیم. خیلی خیلی باید مواظب افکارمون باشیم چه خوب چه بد. چون ممکنه روزانه چندین نفر رو با این افکارمون منحرف و یا حتی به قتل برسونیم علیرغم اینکه همیشه اخلاق مدار هم باشیم و مدعی اینکه فکر بدی تو ذهنمون جریان نداره.

این اتفاق می تونه خیلی ظریف و بی اثر رخ بده، جوری که حتی خودمون هم ازش آگاه نشیم. این کَس دیگه می تونه عزیزترین شخص زندگیمون باشه، بچه مون، همسرمون، می تونه هم دشمنمون باشه، می شه هم خودمون باشیم. فقط بدونیم که فکر خیلی خطرناکه خیلی.

مواظب افکارمون باشیم، که حداقل پاشونو از گلیمشون درازتر نکنند ..

/ 3 نظر / 21 بازدید
سورملینا

یوهاهاهاهاها من فکر توام......... اومده ام بخورمت!!!!!!!!!![شیطان][شیطان][شیطان]

سورملینا

یه جمله معروفی هست که میگه مواظب افکارتان باشید که نمیدانم به چی تبدیل میشوند!!!!!!!!!![نیشخند]

نرجس خالوئی

من کاملا موافقم تجربه های تلخ و شیرینی هم دارم ولی تمام تلاشم اینه که خوب و زیبا فکر کنم به خاطر اینکه دوست ندارم دیگرون آسیب ببینن[گل]