قدر

قدر، خیلی معنی ها رو می ده. یه جاهایی معنی ارزش می ده همون گله ای که بیشتر وقتا خانما از آقایون دارن که قدرشون رو نمی دونند یعنی شان ارزش و منزلتشون رو حفظ نمی کنند. خیلی وقت ها معنی سهم و اندازه رو می ده یعنی میزان بهره بری از چیزی، مثل قدر از ارث و سهم. یه وقتایی هم معنای قسمت و ظرفیت وجودی کنار گذاشته شده برای هر انسانی رو می ده.

همه این معانی رو که کنار هم بگذاریم به یه مفهوم می رسیم و اون هم سهم ارزش وجودی هر انسانه،  که قطعا در طول دوره حیات هر شخص تاثیر گذاره. اینکه چه اتفاقی می تونه بیافته که این مورد توی سه شب خاص در طول سال می تونه بر انسان رخ بده موضوعیه که به نظرم جوابی بَرَش نیست ولی اینکه این موضوع رخ می ده واضحه. چون اتفاقای بزرگی بوده که تو این سه شب رخ داده. اتفاقاتی موثر بر تاریخچه وجودی بشریت.

اعمال و اذکار زیادی برای این سه شب توصیه شده ولی مهم ترینش حضوره. اینکه بتونیم روح و ذهنونمون رو آزاد کنیم و شاید که بشه تو این سه شب حقیقت رو درک کنیم و بینا بشیم که بفهمیم که هستیم و کجائیم و چرائیم. اینکه چگونه می تونیم به وجود نابی برسیم که ارزشش رو داریم، چطور می تونیم تقدیرمون رو رقم بزنیم اون هم جوری که شایسته منزلتمون باشه. که اگه این تغییر اتفاق بیافته همه چیزای خوب هم پشتش اتفاق می افته. آشفتگی ها می ره و جاشو می ده به آرامش.

دعا و ذکر یکی از راه های تسهیل رسیدن به حقیقته. بیایین تو این شب های عزیز دعا کنیم که سرنوشتی خوب و عاقبتی خوش برای همه انسان ها رقم بخوره. خودمون هم برای رقم خوردن این تقدیر با تمام وجود تلاش کنیم و بعد هم توکل.

در آخر شعری از مناجاتنامه خواجه عبدا.. انصاری

باداده حق اگر تو راضی باشی                از همچو وئی کی متقاضی باشی

راضی شو و خوش باش که یکهفته دور     مستقبلی آید که تو ماضی باشی

/ 2 نظر / 4 بازدید
نرگس

امیدوارم که همین طور باشه التماس دعا

سورملینا

همه وقت باید به خدا فکر کرد و باهاش حرف زد. حالا این شبها رو هم مشخص کرده اند که انرژی ها جمع بشه. خدا به همه برکت و آرامش بده. از جمله به من و به تو!!!!!!!!!![نیشخند]